O hodowli

Hodowla Cooni-Gaj*PL w 2017r. obchodzi 17–lecie swojego istnienia. Podmiotem jej działalności jest niezmiennie tylko jedna rasa milusińskich drapieżników jakimi są największe udomowione koty świata o nazwie Maine Coon wywodzące się z Ameryki Północnej. To właśnie nieduży stan USA o nazwie Maine oraz słowo, coon - co oznacza szop określiły rasę tych wspaniałych kotów.

W dzikich naturalnych warunkach osiągały wagę około 20 kg, a swoimi rozmiarami były większe od polskiego żbika. Pierwotna maść to kolor czarny pręgowany klasycznie oraz okazała kita, gdzie ogon snujący po ziemi i stawiany ku górze przypomina szopa.

Długoletnia, doświadczona hodowla specjalizująca się tylko w tej rasie bardzo dużą wagę przywiązuje do właściwego doboru genetycznego, eliminacji wad i chorób o podłożu genetycznym oraz uzyskanie pożądanej maści-koloru bez uszczerbku na zdrowiu.

Nasza hodowla jest rejestrowana w klubie SMK-Jedynka Warszawa zrzeszonym w ogólnopolskiej organizacji FELIS POLONIA należącej do światowej Federacji Kotów FIFE o 60 - letniej tradycji i rygorystycznym regulaminie. Hodowla jest wolna od FIV i FeLV, posiada certyfikaty na HCM i badania echa serca. Koty są systematycznie szczepione i odrobaczane i właściwie odżywiane.

Ich potomstwo jest zdrowe, duże i osiąga sukcesy na wystawach krajowych i międzynarodowych. Niektóre osobniki płci męskiej osiągnęły duże wielkości i wagę w granicach 12 kg. Zwracamy szczególna uwagę w uzyskiwaniu miotów, które rokują w okresie do 3 lat (czas ostatecznegouzyskania dojrzałości psychofizycznej) osiągnięcia właściwych rozmiarów i wagi, jakie promuje właśnie ta rasa kotów.

Nasze kociaki znajdowały nabywców-hodowców w Polsce i zagranicą. Cieszą się latami nie tylko zdrowiem, ale sprawiają wiele radości i satysfakcji swoim właścicielom. Nabywając kota w naszej hodowli lub go adoptując dostaniecie Państwo pełną dokumentację dotyczącą jego pochodzenia (rodowód), jego zdrowia książeczkę ze wszystkimi wpisami i wyjaśnieniami, nr mikrochipa (indywidualnej identyfikacji), szczegółowa instrukcję żywienia wyprawkę.

Kupno kociaka jest zwieńczone podpisaniem stosownej umowy, która reguluje ważne kwestie zawarte między Stronami. W ten sposób stajecie się Szanowni Państwo Właścicielem prawdziwego rasowego Maine Coon, co uchroni Was w przyszłości przed gorzkim rozczarowaniem i kłopotami, również natury finansowej, gdzie leczenie chorób i wad u lekarza weterynarii nie jest tanie, co w chwili pochopnego "okazyjnego" kupna nie jest brane pod uwagę przez nabywcę.

 

 

 

Chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej specjalistycznej hodowli!